Mata węchowa SNIFF & EAT - kotorożec

Marka: THE MISS CAT

Indeks: 4855789987988

79,00 zł
Brutto

Twój kot zapomni o nudzie z matą Find&Eat! Super zabawa w szukanie ukrytych smaczków - zapewni fantastyczną zabawę i aktywność!

Ilość

MATA WĘCHOWA DLA KOTÓW

Koci behawioryści wiedzą jak wiele problemów behawioralnych wśród kotów ma podłoże w nudzie. Niestety często zabiegani koci opiekunowie zapominają o regularnej zabawie, bądź po prostu nie mają na nią siły. Niezależnie jak bardzo zapracowani są opiekunowie to każdy kot potrzebuje zabawy dla rozwoju fizycznego, ale i psychicznego. Dlatego też mata węchowa jest idealną formą aktywności dla kota, aby zmotywować go do wysiłku intelektualnego, choć praca z matą powinna być dodatkową formą aktywności, a zabawę zastępować w ostateczności. 

Jak korzystać z maty? 

W strukturze maty ukrywamy przysmaki, a dalej to już zadanie dla naszego kota, który przy pomocy zmysłu węchu ma za zadanie odnaleźć smaczki. Choć węch jest raczej niedocenianym kocim zmysłem to pamiętajmy, że koty mają bardzo czuły węch, wykorzystuje go w komunikacji, podczas polowania, czy spożywaniu pokarmów. Dlatego też nie powinniśmy pomijać u kota stymulacji zmysłu węchu.   

Kiedy kot ma pierwszy raz styczność z matą warto przysmaki układać na jej wierzchu, nie ukrywając wśród materiału, a gdy kot zrozumie na czym polega ta nowa aktywność smaczki można schować głębiej. Proszę pamiętać, że przysmaki nie powinny zastępować posiłku, dlatego trzeba kontrolować ilość pokarmu w postaci smaczków, którą wykorzystujemy w macie. 

Najważniejsze zalety maty FIND & EAT:

  • stymulacja kocich zmysłów  
  • stosowana przy problemach behawioralnych, ale doskonała na co dzień
  • lekka, silikonowa podstawa
  • można prać w pralce  
  • materiały najwyższej jakości

Wymiary: Podstawa: 26 x 30 cm Wymiar całkowity z frędzlami: ok. 36 x 40 cm

Materiał: materiał polarowy, silikonowa podstawa

THE MISS CAT
4855789987988

Opis

Wiek
Dorosły
Kociak
Senior
Zabawka
Mata

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Zobacz inne produkty, które mogą Cię zainteresować.